SPONZORI


ministarstvo

 
split_m

 

 

 


upanija

 

 turisticka-zajednica-grada-splita-logo

 

 

 

mid

 

 

 

 

Logo_group_300_1_web

Započeo MAGfestival

Plakat_za_Magfest
Otvoren je MAGfestival, prvi festival komorne glazbe u Splitu! Pred prepunim auditorijem u gotičkoj dvorani Muzeja grada Splita festival je otvorila dogradonačelnica grada Splita gospođa Anđelka Visković. Potom je usljedio koncert septeta u sastavu: Yaroslav Sadovyy – klarinet, Frano Barović – rog, Vasko Lukas – fagot, Antoinette Besak – violina, Ivan Hut – viola, Sunčana Hut – violončelo i Pjero Malkoč – kontrabas. Mladi umjetnici su oduševili publiku te su se nekoiko puta vraćali na poklon. Nakon toga je usljedio svečani domjenak u dvorištu Muzeja.

Festival će trajati od 26.08. do 05.09. U šest koncertnih večeri, splitskoj publici i njihovim gostima, predstavit će se preko 20 izvođača koji će raspoređeni u 15 različitih komornih sastava izvesti skladbe čak 30 različitih skladatelja, od razdoblja baroka pa sve do modernog doba.

PROGRAM
 

 
NAJAVE

7. MAGfestival

od 27.8. do 4.9. 2016.