3. MAGfestival


UHO_MAG_1_web
Treći po redu MAGfestival, festival komorne glazbe, održao se u vremenu od 30.08. do 08.09.2012. u Muzeju grada Splita. Pokrovitelji festivala su Grad Split, Županija Splitsko dalmatinska i Ministarstvo kulture RH.

 

 

 

 

5 večeri komorne glazbe


Četvrtak 30.08. u 20.30h (Muzej grada Splita): Svečano otvorenje 3. MAGfestivala i koncert „Mendelssohn - oktet“ 

Gudački oktet (Marco Graziani, Alina Gubaidullina, Lovorka Vidović, Ankica Šoša – violine; Ivan Hut, Stipe Marinić – viole; Sunčana Hut, Mia Grubišić – violončela)Ponedjeljak 03.09. u 20.30h (Muzej grada Splita): Koncert kvarteta saksofona New sax 

New sax kvartet (Nikola Fabijanić - sopran saksofon, Gordan Tudor - alt saksofon, Goran Jurković - tenor saksofon, Tomislav Žužak – bas saksofon) 

Utorak 04.09. u 20.30h (Muzej grada Splita): Koncert Zagrebačkog gitarističkog kvarteta

Zagrebački gitaristički kvartet (Tomislav Vasilj, Krunoslav Pehar, Melita Ivković, Frane Verbanac – gitare)

Četvrtak 06.09. u 20.00h (Katedrala sv. Duje): "Goldberg varijacije u Katedrali"

Gudački trio (Petra Hrnjak Skroza – violina, Ivan Hut – viola, Sunčana Hut – violončelo)

Subota 08.09. u 20.30h (Muzej grada Splita): Zatvaranje 3. MAGfestivala i koncert „Spohr i Martinu - noneti“

Nonet (Mykola Havyuk– violina, Aleksandar Jakopanec – viola, Mia Grubišić – violončelo, Piero Malkoč – kontrabas, Marija Bašić Markotić – flauta, Jaroslav Sadovyj – klarinet, Katarina Grubić – oboa, Frano Barović – rog, Vasko Lukas – fagot)